drzewo genealogiczne logo


MEDIA - kliknij

OCENA WYKŁADU, NERGC 2011 - kliknij

http://news.rootsweb.com/th/read/PolandBorderSurnames/2008-07/1217029523

http://archiver.rootsweb.ancestry.com/th/read/POLAND-ROOTS/2008-06/1212525306

http://archiver.rootsweb.ancestry.com/th/read/POLAND-ROOTS/2007-10/1192494880


Aleksandra jest wspaniałym i profesjonalnym genealogiem. Pracuje z ogromną pasją. Traktuje poszukiwania dla klienta jakby było to odtwarzanie historii jej własnej rodziny. W czasie gdy robiła poszukiwania dla mnie, była ze mną w stałym kontakcie na bieżąco wprowadzając mnie we wszystkie odkrycia. W moim przypadku wykazała się dużą wytrwałością i miałam to szczęście, że znalazła żyjących krewnych w Polsce. Przysłała mi wspaniałe zdjęcia, które sama zrobiła, a także kopie starych zdjęć, które zachowały się w rodzinie. Naprawdę czułam, że poszukiwania moich „Korzeni” są w odpowiednich rękach Nie jestem w stanie wyrazić słowami swoich podziękowań za jej ciężką pracę i wspaniałe rezultaty. Na pewno jest na szczycie listy profesjonalnych genealogów. Dziękuję Alex! Jesteś najlepsza!

Dolores Brown, Eastvale, CA


Z radością i płynącą z serca wdzięcznością chciałbym wyrazić swoje podziękowania dla wspaniałej pracy Aleksandry Kacprzak, którą wykonała z poświęceniem, szybko, efektywnie i z duża dozą dyplomacji. Jako towarzyszka podróży i tłumacz wykazuję się duża troską, zaangażowaniem i dużym poczuciem humoru. Byłem adoptowany zaraz po urodzeniu i sześć miesięcy temu, mając 62 lat poznałem nazwisko mojego naturalnego ojca, który urodził się w rodzinnym mieście Aleksandry Grudziądzu, a mieszkał w 1939 roku w miejscowości niedaleko Grudziądza. Znalazłem stronę internetową Aleksandry surfując po Internecie. W ciągu kilku dni jej poszukiwania zakończyły się sukcesem. Znalazła mojego naturalnego ojca oraz dwie przyrodnie siostry i 4 przyrodnich braci. Zgodnie z jej relacją jestem jej pierwszym klientem z Wielkiej Brytanii i pierwszym mającym korzenie w jej rodzinnym mieście. Sposób w jaki zajęła się moimi poszukiwaniami i krótki czas w jakim zakończyły się one sukcesem są godne podziwu. Gratulacje Alex! Zawsze będę Twoim dłużnikiem za sprawienie, ze moje życie stało się pełne.

Roger Taylor, Gillingham, GB


Bardzo dziękuję za wspaniałą pracę jaką dla mnie wykonała Aleksandra w poszukiwaniu dokumentów oraz żyjących krewnych w Polsce. W porównaniu z innymi poszukiwaczami i metodami, których ja używałam w przeszłości jej praca dla mnie była niezwykła i przewyższa każdą inną. Szczególnie doceniam szczegółowość i skrupulatność, ale także sposób przedstawienia informacji, które są dzięki temu łatwe do zrozumienia. W odpowiedni sposób opowiedziała też odnalezionym kuzynom o mnie i o moich marzeniach poznania historii polskich przodków, w rezultacie czego chętnie ze mną korespondują, wymieniamy się też zdjęciami rodzinnymi. Niektórzy są zainteresowani genealogią i podzielili się ze mną historią korespondencji polsko-amerykańskiej naszych przodków. Dostałam też zdjęcia żyjących krewnych, a z powodu moich ograniczonych możliwości posługiwania się językiem polskim uzyskałam pełną pomoc w korespondencji. Otrzymałam więc absolutnie kompleksową obsługę, za co serdecznie dziękuję. Współpraca z Aleksandrą to wielka przyjemność. Przed rozpoczęciem poszukiwań solidnie się do nich przygotowała, przeglądając dokumenty, analizując informacje, które posiadałam i zadając pytania mające na celu wyjaśnienie niektórych spraw, tak żeby poszukiwania mogły przebiegać szybko, sprawnie i efektywnie.

Joyce Sharifi, Torrance CA


Spotkałam Alex podczas seminarium genealogicznego w Salt Lake City. Od razu się zaprzyjaźniłyśmy. Zawsze marzyłam o powrocie do "starego kraju" i spotkaniu krewnych wciąż mieszkających w moim rodzinnym mieście. Alex pomogła mi w planowaniu i wykonaniu tego przedsięwzięcia. Ponieważ nie mówię po Polsku, pomoc Alex była nieodzowna przy umieszczeniu w lokalnej gazecie wiadomości na temat spotkania rodzinnego, hotelowych rezerwacjach i podróży po Polsce. Spędziłyśmy ze sobą 10 dni odwiedzając zarówno krewnych z mojego miasta, jak i najważniejsze atrakcje turystyczne. Odwiedziny w moim rodzinnym mieście były fantastyczne, pośród zaledwie 3000 mieszkańców spotkałam aż 50 członków mojej rodziny. Alex pracowała ciężko przy tłumaczeniu ale robiła to pięknie, z wdziękiem i humorem. W czasie wizyt w przeróżnych archiwach, oraz w USC, które pilnie strzeże dostępu do swoich dokumentów, potrafiła użyć swojego uroku osobistego i zdobyć niesamowite dane. Jej pomoc była bez wątpienia konieczna dla sukcesu naszej podróży. Jedyne czego żałuję, to że nie zostałam dłużej. Jeśli szukasz kogoś do wykonania genealogicznego zlecenia, wielkiego lub małego, Alex jest najlepsza.

Sandy Miarecki, Berkeley, California, USA


Bardzo polecam usługi Aleksandry Kacprzak, która przeprowadziła dla mnie w Polsce dużo poszukiwań i odkryła dane oraz dokumenty, których sama nigdy bym nie zdobyła. W rezultacie, mam w tej chwili mniej więcej siedem udokumentowanych pokoleń oraz plan przyszłych prac. Jest niesamowicie bystra, zaradna i wrażliwa. Poza tym, ma wspaniałe poczucie humoru i bardzo miło się z nią współpracuje.

Kathleen Bowman, Charlottesville, VA


Aleksandra wykonała dla mnie doskonałe badanie genealogiczne. Użyła swoich umiejętności językowych i interpersonalnych, aby znaleźć informacje na temat moich krewnych i przodków w Polsce. Rozpoczynając z nazwiskiem mojego dziadka oraz nazwą wioski i parafii, w której się urodził, Aleksandra zbadała różne państwowe i kościelne rejestry, aby znaleźć nazwiska wielu pokoleń moich przodków, co w dużym stopniu rozwinęło drzewo mojej rodziny. Uważam ją za bardzo uzdolnioną w odnajdywaniu dokumentów i rozmawianiu z różnymi typami osób, od robotników na wsi do księży i urzędników. Jestem bardzo zadowolony z jej pracy i z efektów, które mi dostarczyła.

Richard Kosinski, Springfield, Massachusetts, USA


Chciałbym napisać kilka słów na temat pracy Aleksandry Kacprzak nad genealogią mojej rodziny.

Przed spotkaniem Aleksandry próbowałem współpracować z wieloma osobami, jednak wszyscy napotykali na przeszkody i ślepe uliczki w poszukiwaniu danych na temat mojego dziadka ze strony ojca (Franciszka Zygmunta). Dostarczono mi ogólne informacje dotyczące miejsca urodzenia dziadka, jednak nikt nie potrafił poradzić sobie z trudnościami i dotrzeć do jakichkolwiek szczegółowych informacji.

Od chwili gdy zacząłem korzystać z usług Aleksandry, postępowała ona w sposób bardzo metodyczny. Odnalazła odpowiednie dane nie tylko w Archiwach, ale także w źródłach dostępnych w rodzinnej wsi. Sporządziła bardzo szczegółowy plan poszukiwań, uwzględniając wizyty w domach mieszkańców wsi, pozyskała też do współpracy księdza rezydenta. Dzięki tym wysiłkom zdołała zidentyfikować i spotkać się z potomkami mojej rodziny, którzy wzbogacili historię rodzinną o wiele szczegółów. Aleksandra dostarczyła mi również kopie istotnych dokumentów (aktów urodzenia, ślubu, itp.) oraz grupowych zdjęć rodzinnych z nowo poznanymi krewnymi. Zdobyła więcej informacji niż sobie wyobrażałem że istnieje.

Po zakończeniu pracy, Aleksandra dostarczyła mi bardzo szczegółowe, zaktualizowane drzewo genealogiczne oraz e-maile i adresy moich krewnych w Polsce, do których napisałem. W najbliższej przyszłości planuję pojechać do Polski i po raz pierwszy spotkać się z moimi kuzynami.

Joseph F. Zygmont, Killingworth, Connecticut, USA
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zawartość niniejszej witryny stanowi wlasność intelektualną Biura Usług Genealogicznych Genoroots. Kopiowanie tylko z podaniem adresu źródła.


MUZYKA RELAKSACYJNA | WZORY SZYDEŁKOWE | TŁUMACZENIE GIER KOMPUTEROWYCH